Pożyczka na oświadczenie. Łatwo ją otrzymać.

Konieczność wzięcia pożyczki, nigdy nie jest sytuacją przyjemną. Przy osiąganiu stałych dochodów i pozytywnej ocenie kredytowej, nie ma z tym większego problemu. Pożyczkę można otrzymać w banku lub dowolnej firmie pożyczkowej. Gorsza sytuacja jest, gdy historia kredytowa przyszłego pożyczkobiorcy nie jest idealna, a zarobki owszem, może udokumentować jednak niekoniecznie stałą umową o pracę. Wiele osób zarabia na podstawie innych umów, osiąga dochody z innych źródeł. Czy takie osoby również mogą wziąć pożyczkę? Tak, pożyczkę na oświadczenie.

Czym jest pożyczka na oświadczenie?

 

Pożyczka na oświadczenie to produkt pożyczkowy, gdzie nie trzeba dokumentować swoich dochodów. Myli się jednak ten, kto sądzi, że pożyczkę może otrzymać każdy, a pożyczkodawcy można oświadczyć cokolwiek, byle tylko otrzymać pożyczkę. Warto już na początku wspomnieć, że za poświadczenie nieprawdy, zawyżanie swoich zarobków w oświadczeniu, grozi odpowiedzialność karna, jest to bowiem po prostu przestępstwo.

Przyszły pożyczkobiorca, który jest zainteresowany pożyczką na oświadczenie, na pewno zostanie poddany weryfikacji tożsamości. W przypadku pożyczek branych w biurze firmy pożyczkowej, jest to proste – wystarczy okazać dowód osobisty czy też inny dokument tożsamości. W przypadku pożyczek online, procedura jest inna . Pożyczkodawca żąda od pożyczkobiorcy minimalnego przelewu na jego konto, w celu potwierdzenia danych osobowych. Najczęściej wystarczy przelew na jeden złoty lub mniej.

 

Oświadczenie podlega weryfikacji.

Warto pamiętać, że to co oświadcza pożyczkobiorca może zostać poddane weryfikacji. Na pewno też przed udzieleniem pożyczki, pożyczkobiorca będzie musiał złożyć oświadczenie o miejscu zamieszkania, sytuacji rodzinnej i stałych wydatkach. Dopiero po zebraniu tych wszystkich danych, pożyczkodawca podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki lub jej odmawia. Może też zgodzić się na udzielnie pożyczki, ale w mniejszej wysokości, niż wnioskował pożyczkobiorca. W każdym przypadku, pieniądze z przelewu weryfikacyjnego, są pożyczkobiorcy oczywiście zwracane. W większości sytuacji, pożyczkobiorca nie jest sprawdzany w BIK i podobnych bazach, dzięki czemu szansę na otrzymanie pożyczki mają osoby słabiej zarabiające a nawet zadłużone.

Autor

  • Absolwent wyższej szkoły zarządzania i marketingu. Stara się doradzać ludziom w wielu przydatnych kwestiach. Jako hobby obrał gry planszowe osadzone w świecie fantasy.

Komentarze |2|

  • Utrzymuję się z renty i co jakiś czas wspomagam się chwilówką, zawsze spłacam pożyczkę w terminie. Taka forma pożyczania pieniędzy jest dla mnie lepsza niż proszenie o pomoc rodziny.

  • Zazwyczaj wszystkie oświadczenia podlegają weryfikacji. Ja wolałem pożyczyć mniejszą kwotę pieniędzy bez konieczności składania oświadczenia o zarobkach.

Kategoria: Kredyty