Znaczenie płotków zabezpieczających dla dzieci.

Drewniane schody

‍Jak każda matka wie, dzieci nie zawsze widzą nadchodzące niebezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy chodzi o zbyt częste złamanie ręki w wyniku upadku, czy o rzadszą podróż na pogotowie w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, wypadki dziecięce są niefortunną częścią dorastania. Nawet jeśli zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby je chronić, dzieci znajdą sposób, aby zrobić sobie krzywdę, jeśli tylko się do tego przyłożą. Sztuką jest zapewnić im bezpieczeństwo, nie sprawiając, że czują się jak więźniowie we własnym domu.

Te wskazówki dotyczące bezpieczeństwa nie są przeznaczone tylko dla rodziców małych dzieci; każdy, kto ma dostęp do prywatnej własności, może skorzystać z pamiętania o tych zasadach. W końcu nigdy nie wiadomo, kto może nas wkrótce odwiedzić! Bezpieczne praktyki mogą wydawać się oczywiste, a nawet staromodne, ale jest mnóstwo domów, w których te rzeczy wcale nie są środkami ostrożności. Jeśli będziesz praktykować te zasady i utrzymywać poziom świadomości (być może z kilkoma wizualnymi przypomnieniami), możesz sprawić, że Twój dom będzie znowu bezpieczny i piękny.

Ostre przedmioty należy trzymać poza zasięgiem wzroku i ręki.

Schody z poręczamiMałe dzieci mogą nie rozumieć, że nożyczki są niebezpieczne i mogą nie być w stanie kontrolować siły w swoich małych dłoniach. Każdy ostry przedmiot stanowi potencjalne zagrożenie, więc nie zostawiaj ich na stoliku do kawy lub innej powierzchni, gdzie dzieci mogą je dosięgnąć. Jeśli chodzi o narzędzia takie jak młotki i piły, wyglądają one jak zabawki i mogą być bardzo niebezpieczne w rękach dzieci. Uczyń je niedostępnymi w skrzynce na narzędzia lub szafce, którą mogą otworzyć tylko dorośli. Jeśli masz dzieci, które są wystarczająco dorosłe, aby pomagać w domu, naucz je odkładać własne narzędzia.

Zamykaj chemikalia i przechowuj je w zamkniętym miejscu.

Chociaż dzieci mogą nie znać niebezpieczeństw związanych z wieloma chemikaliami domowymi, z pewnością będą je one ciekawić. Przechowuj je w szafkach lub szufladach, które są niedostępne dla dzieci. Jeśli masz dzieci, które są wystarczająco duże, aby pomóc wokół domu, naucz je odkładać własne narzędzia. Jeśli masz w domu młodsze dziecko, pamiętaj, aby wszystkie środki chemiczne trzymać poza zasięgiem. Dzieci są ciekawskie i mogą być przyciągane do chemikaliów, nawet jeśli są świadome, że są one niebezpieczne. Dzieci, które zjedzą pewne chemikalia, mogą cierpieć z powodu chorób, długotrwałych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Upewnij się, że trzymasz swoje chemikalia poza zasięgiem, aby Twoje dzieci przypadkowo ich nie połknęły.

Zainstaluj płotek zabezpieczający dla dzieci na górze i na dole schodów.

Klatka schodowaMożesz myśleć, że jest to niepotrzebne dla niemowlęcia, ale nie możesz ufać swojemu dziecku, że pozostanie w miejscu i nie będzie chodzić tam, gdzie zechce. Gdy Twoje dzieci stają się starsze, nadal nie są skłonne trzymać się z dala od schodów. Mogą być do nich przyciągane, nawet jeśli są świadome niebezpieczeństwa. Zainstaluj płotek zabezpieczający dla dzieci zarówno na górze, jak i na dole schodów, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Jeśli masz małe dzieci, możesz chcieć umieścić bramę na górze schodów, jak również. W ten sposób nadal będą mogły chodzić po schodach razem z Tobą, ale nie będą w stanie zejść na dół na własną rękę.

Zainstaluj system monitorowania domu (przynajmniej w najbardziej uczęszczanych miejscach).

Możesz znaleźć wszystkie rodzaje systemów monitoringu, od bardziej podstawowych po ekstra zaawansowane. Kluczem jest to, że pozwalają one mieć dzieci na oku, gdy są w środku domu. Kiedy dzieci się bawią, często znajdują się w miejscach, które nie są widoczne dla osoby dorosłej. Zaawansowany system monitoringu pozwoli Ci mieć je na oku poprzez smartfon lub komputer, zapewniając im bezpieczeństwo. Upewnij się, że wybrany system umożliwia podgląd wielu miejsc jednocześnie, dzięki czemu będziesz mógł mieć oko na wszystkie swoje dzieci w tym samym czasie. Jeśli masz duży dom, możesz rozważyć dwa systemy.

Instalacja ogrodzenia to zawsze dobry pomysł.

Schody obok domuOgrodzenia są świetne nie tylko do utrzymywania dzieci wewnątrz, ale także do utrzymywania niechcianych gości na zewnątrz . Jeśli masz dostęp do swojego podwórka, ogrodzenie jest świetnym sposobem na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, jednocześnie dając im trochę wolności. Upewnij się, że wybierasz ogrodzenie, które jest bezpieczne i wystarczająco wysokie, aby dzieci nie mogły się po nim wspinać. Możesz ogrodzić podwórko tak, aby żadne dziecko nie mogło dostać się na ulicę.

Nie zapomnij sprawdzić swoich wyjść awaryjnych.

Dzieci nie zawsze są świadome, że w domu mogą być wyjścia, których nie mogą otworzyć. Upewnij się, że wyjścia, których używasz w nagłych wypadkach, są odblokowane. Jeśli masz małe dzieci, możesz chcieć zablokować drzwi do garażu, aby nie mogły się tam dostać i sprawiać kłopotów.

Zawsze miej pod ręką apteczkę pierwszej pomocy.

Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz jej potrzebować, ale jeśli Twoje dziecko potknie się i upadnie, albo skaleczy się w palec (lub gorzej), będziesz przygotowany. Trzymaj ją zaopatrzoną w bandaże, maść z antybiotykiem, środki przeciwbólowe i wszelkie inne niezbędne rzeczy, o których możesz pomyśleć. Możesz kupić lub zbudować własną apteczkę pierwszej pomocy.

Oto przedmioty, które powinieneś mieć zawsze przy sobie.

  • Apteczka pierwszej pomocy: Upewnij się, że posiada bandaże, maść z antybiotykiem, środki przeciwbólowe i wszelkie inne niezbędne rzeczy, o których możesz pomyśleć.
  • Woda: Pozostanie nawodnionym jest ważne. Trzymaj butelki z wodą przy sobie przez cały dzień, zwłaszcza w gorące dni.
  • Telefon komórkowy: Nawet jeśli nie masz specjalnego systemu monitorowania, powinieneś zawsze mieć przy sobie telefon komórkowy.

Wnioski.

Bezpieczny dom to piękny dom, a to zaczyna się od zapewnienia bezpieczeństwa Twoim dzieciom. Pamiętaj o tych wskazówkach, a będziesz na dobrej drodze do zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa i szczęścia.

  • Trzymaj ostre przedmioty poza zasięgiem wzroku i ręki.
  • Zamykaj chemikalia i przechowuj je w zamkniętym miejscu.
  • Zainstaluj płotek zabezpieczający dla dzieci na górze i na dole schodów.
  • Zainstaluj ogrodzenie.
  • Nie zapomnij sprawdzić wyjść awaryjnych.
  • Zawsze miej pod ręką apteczkę pierwszej pomocy.

I co najważniejsze, pamiętaj, aby zawsze zachować świadomość swojego otoczenia. Dzięki tym wskazówkom dotyczącym bezpieczeństwa będziesz na dobrej drodze do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim członkom swojej rodziny.

Autor

  • Absolwent wyższej szkoły zarządzania i marketingu. Stara się doradzać ludziom w wielu przydatnych kwestiach. Jako hobby obrał gry planszowe osadzone w świecie fantasy.

Kategoria: Zdrowie